Bakalársky film režisérky Kriss Saganovej bude súťažiť v kategórii absolventských filmov, kam bol vybratý ako jeden zo 48 titulov z 24 krajín.

Medzinárodný festival animovaných filmov v Annecy (https://www.annecy.org/home) bude už po 59. krát hostiť filmových profesionálov, producentov a filmárov venujúcim sa animovanému filmu z celého sveta. Podujatie býva označované aj ako „Cannes pre animované filmy“ a zároveň  je dejiskom dôležitého marketu MIFA, ktorý okrem prezentácií tvorby zúčastnených krajín poskytuje priestor aj na prednášky a pitchingové fóra. Festival sa tento rok koná od 10. do 15. júna.

Poetika Anima je nenaratívny animovaný film, ktorý vznikol na motív rovnomennej lyrickej básne, vytvorenej syntézou režisérkiných denníkových zápiskov. Nespočetné množstvo symbolov a obrazových metafor spoločne s originálnou atmosférickou hudbou od Frederica Robinsona vytvárajú interpretačne bohatý príbeh o žene, ktorá transformuje svoju úzkosť v tekutom časopriestore.

Na scenári sa spolu s režisérkou podieľala študentka scenáristiky Marcela Žgančíková, zvuk zastrešil Michal Horváth, výkonnú produkciu Diana Švihlová a pri procese animácie asistovali Matej Babic s Marekom Jasaňom.

Film má za sebou bohatú festivalovú históriu, ktorú odštartoval svetovou premiérou na áčkovom Medzinárodnom filmovom festivale vo Varšave.

Zoznam všetkých súťažných filmov v kategórii študentských absolventských filmov nájdete tu:

https://www.zippyframes.com/index.php/festivals/annecy-selection-results-graduation-tv-and-commissioned-films

 

Trailer tu:
https://vimeo.com/281244040