Medziodborový seminár o divadle a filme

Kabinet audiovizuálnych divadelných umení organizuje v spolupráci so Slovenským filmovým ústavom, Film Europe, VŠMU a ďalšími partnermi seminár pri príležitosti 100. výročia narodenia Ingmara Bergmana, venovaný jeho filmovej, divadelnej a literárnej tvorbe.

Hlavným hosťom medziodborového seminára je filmový historik a riaditeľ Nadácie Ingmara Bergmana v Stockholme, Jan Holmberg, ktorý uvedie otvárací film podujatia Lesné jahody a odprednáša úvodný bergmanovský master class pre filmových odborníkov, študentov i širokú verejnosť.

Ďalšími hosťami seminára budú prof. Zuzana Gindl-Tatárová s prednáškou o filme Fanny a Alexander, literárny vedec a spisovateľ Július Vanovič, ktorý sa bude venovať religiozite v tvorbe Ingmara Bergmana a dvaja poprední slovenskí psychiatri MUDr. Peter Breier MUDr. Jozef Hašto, ktorí vystúpia s analýzou Bergmanovej tvorby v náväznosti na jeho posledné televízne interview. Program ďalej ponúkne panelovú diskusiu o inscenačnej tradícii Bergmanových hier na českých a slovenských javiskách, projekcie vybraných hraných a dokumentárnych filmov, ako aj záznamov divadelných inscenácií.

Sprievodným podujatím seminára je divadelné predstavenie študentskej inscenácie DAMU Praha Léto s Monikou, ktoré bude uvedené 25. októbra 2018 o 19:00 v Štúdiu 12 v Bratislave v spolupráci s Divadelným ústavom.

 

Pozrite si TRAILER

Tu nájdete PROGRAM 

Stiahnite si PROGRAM v PDF

Pozrite si FOTOGRAFIE z ostatných ročníkov

 

AKREDITUJTE SA TERAZ