Tak je to konečne vonku!

Tohtoročný slovenský zástupca v programe Future Frames: Top Ten Filmmakers to Follow na prestížny Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary je študent réžie FTF VŠMU Michal Ďuriš so svojím študentským bakalárskym filmom Hrejivá komédia o depresii, šialenstve a nesplnených snoch!

Hlavnú ženskú postavu v ňom stvárnila známa slovenská herečka Szidi Tobias.

Mezinárodný filmový festival Karlovy Vary je najväčší filmový festival v ČR a najprestížnejší filmový festival v strednej a východnej Európe. Ako jeden z najstarších je zaradený do kategórie A napríklad  spolu s festivalmi v Cannes, Berlíne, Benátkách, San Sebastiane, Moskve, Montreale, Šanghaji alebo Tokiu. Medzi filmármi, nákupcami, distribútormi a novinármi je považovaný za najdôležitejšiu filmovú udalosť v strednej a východnej Európe vôbec.

Festival predstaví každoročne okolo 200 filmov z celého sveta a pravidelne se na ňom objavujú slávni a významní filmoví tvorcovia.

Karlovarská festivalová platforma Future Frames, kam  so svojím filmom mieri Michal Ďuriš, pozostáva z výberu desiatich filmov mladých talentovaných európskych režisérov, ktoré sa vďaka nej dostanú do pozornosti filmových profesionálov, novinárov a festivalových divákov.

Gratulujeme celému tímu!

Pozrite si trailer:

 

 

 

Záber z filmu Hrejivá komédia o depresii, šialenstve a nesplnených snoch.