Od 17. do 21. apríla 2018 nás počas podujatia Visegrad Film Forum opäť čaká päť intenzívnych dní plných prednášok, prípadových štúdií, diskusií, workshopov, premietaní!

 

Na akých hostí sa počas 7. ročníka VFF môžete tešiť? 

Slawomír Idziak je rodák z Poľska a kameraman mnohých veľkofilmov americkej, ale aj európskej produkcie. Kameramanská práca na akčnom filme Čierny jastrab zostrelený (2001) od Ridleyho Scotta mu vyniesla nomináciu na Oscara a britskú cenu BAFTA. Skúsenosti s hollywoodskymi štúdiami má okrem toho vďaka filmom Gattaca (1997), Skúška života (2000) a Kráľ Artuš (2004).

Architekt, art director a supervízor výpravy a lokácií Eggert Ketilsson zažil prelom v kariére, keď sa hollywoodske štúdiá začali obzerať po strhujúcej prírode Islandu, z ktorého filmár pochádza. Po spolupráci na islandskej časti filmu Lara Croft Tomb Raider (2001) a o pár rokov na prvej časti legendárnej komiksovej trilógie Batman začína (2005) si našiel cestu k režisérovi Christopherovi Nolanovi, s ktorým spolupracoval aj na sekvenciách epickej odysei Interstellar (2014) a najčerstvejšie na oscarovej vojnovej snímke Dunkirk(2017).

Napínavé filmové rozprávanie vytvára britský filmár Mick Ausdley priamo vo svojej strižni. Podujatie ponúkne návštevníkom špeciálne premietanie filmu 12 opíc (1995) od režiséra Terryho Gilliama aj s osobným uvedením od samotného strihača. Ilúziu filmového času predviedol Audsley aj na hollywoodskych snímkach Interview s upírom (1994) a Harry Potter a ohnivá čaša (2005).

Viac info o hosťoch nájdete na www.visegradfilmforum.com/2018/guest-speakers/

Okrem hostí vás čakajú case studies za účasti tvorcov a 4 bloky najlepších študentských filmov z našich partnerských škôl!

 

Viac info nájdete www.visegradfilmforum.com

 

Organizátori a partneri: https://www.visegradfilmforum.com/2018/about-vff/partners