OCENENIA ŠKOLSKÝCH FILMOV

Ocenenia školských filmov rok 2017

MOV International Student Film Festival, Pernambuco, Brazil (31.1.-5.2.2017)
MOV Medzinárodný festival študentských filmov, Pernambuco, Brazília (31.1.-5.2.2017)

Official competition
Prepáčte mi – Teodor Kuhn /2015/ – víťaz ocenenia Best International Drama

24th MFFK Medzinárodný festival klubových filmov FEBIOFEST, Bratislava, Slovensko (2.-8.3.2017)

Hlavná súťaž krátkych filmov „In the Middle of Europe“
O sestre – Barbora Sliepková /2016/ – víťazný film hlavnej súťažnej sekcie

Divácka súťaž
O sestre – Barbora Sliepková /2016/ – víťazný film diváckej súťaže

International Short Film Festival Cinema Perpetuum Mobile, Minsk, Belarus (8.-17.2017)
Medzinárodný festival krátkych filmov Cinema Perpetuum Mobile, Minsk, Bielorusko (8.-17.2017)

Animation competition programme
Chilli – Martina Mikušová /2016/ – víťazný film kategórie Najlepší animovaný film

Cheap Cuts Documentary Film Festival, London, UK (5.-7.5.2017)
Festival dokumentárnych filmov Cheap Cuts, Londýn, UK (5.-7.5.2017)

Official Competition
Hniezdo – Kristína Schnirzová Leidenfrostová /2015/ – víťazný film kategórie Najlepší medzinárodný dokumentárny film

10th Tbilisi International Student Film Festival, Tbilisi, Georgia (31.5.-4.6.2017)
10. ročník Tbilisi Medzinárodného festivalu študentských filmov, Tbilisi, Gruzínsko (31.5.-4.6.2017)

Animation film competition
Jahodové dni – Eva Sekerešová /2016/ – víťazný film kategórie Najlepší animovaný film

17th International Film Schools Festival, Uruguay, Argentina (10.-13.8.2017)
17.ročník medzinárodného festivalu filmových škôl, Uruguay, Argentína (10.-13.8.2017)

Competition
O sestre – Barbora Sliepková /2016/ – víťazný film kategórie Najlepší dokumentárny film podľa študentskej poroty

Udeľovanie cien ASFS – Asociácie slovenských filmových strihačov 2017, Piešťany, Slovensko (15.9.2017)

Cena za strih študentského filmu
Strach – Michal Blaško /strih Peter Sedláčik/ /2015/ – víťazný film kategórie Najlepší strih v študentskom filme

4th First Step International Student Film Festival, Tirana, Albania (19.-23.9.2017)
4. Prvý krok medzinárodný festival študentských filmov, Tirana, Albánsko (19.-23.9.2017)

Student film competition
Skúška – Gregor Valentovič /2016/ – víťazný film kategórie Best Fiction
O sestre – Barbora Sliepková /2016/ – víťazný film kategórie Best Documentary

BEAST International Film Festival 2017, Porto, Portugal (21.-24.9.2017)
BEAST Medzinárodný filmový festival 2017, Porto, Portugalsko (21.-24.9.2017)

East Wave – fiction competition
Skúška – Gregor Valentovič /2016/ – víťazný film kategórie Best Film East Wave

28. ročník výročných cien IGRIC, Bratislava (28.9.2017)

Chilli – Martina Mikušová /2016/ – špeciálna cena za kreatívny prístup v animovanom filme
Manžel Ján s rodinou – Pavol Čižmár /2016/ – hlavná cena za mužský herecký výkon, Cena Jána Fajnora pre filmárov do 35 rokov za hraný film
Jahodové dni – Eva Sekerešová /2016/ – Cena Jána Fajnora pre filmárov do 35 rokov za animovaný film

21. ročník Festivalu študentských filmov ÁČKO 2017, Bratislava (18.-21.10.2017)

Cena SAPA – najlepší film: Jakub Brychta, Veronika Jelšíková – Atlantída, 2003
Cena LITA – najlepšia réžia: Michal Blaško – Atlantída, 2003
Cena Lit. fondu – najlepší scenár: Michal Blaško – Atlantída, 2003
Cena Studio 727 – najlepšia kamera: Anna Smoroňová – China, Adam Mach – Atlantída, 2003
Cena Traco Systems – najlepší strih: Dušan Varmeďa – Magic Moments
Cena Sound´s Good – najlepší zvuk: Samuel Škubla – China
Cena Critics´ Choice: Kristýna Valocká – Najkrajší kút

Špeciálne ceny poroty:
Cena za najlepší dokumentárny film: Maja Brnušáková – Denisa, príbeh kamarátky
Špeciálna cena poroty: Martina Buchelová – Magic Moments
Zvláštne uznanie: Lucia Kašová, 43 rokov Bratislavského Metra
Cena divákov: Michal Blaško, Atlantída, 2003

27th Film Festival Cottbus – Festival of East European Cinema, Cottbus, Germany (7.-12.11.2017)
27. Cottbus festival filmov východnej Európy, Cottbus, Nemecko (7.-12.11.2017)

Short film competition
Atlantída, 2003 – Michal Blaško /2017/ – najlepší krátky film

Udeľovanie cien ASK – Asociácie slovenských kameramanov 2017, Bratislava (29.11.2017)

Cena za najlepší študentský film
Yours – Pavol Čižmár /kamera Michal Fulier/ /2017/ – víťazný film kategórie Najlepšia kamera v študentskom filme

Cena za najlepší dokumentárny film
Štvorec vs. Kruh – Kristína Leidenfrostová /kamera Anna Smoroňová/ /2016/ – víťazný film v kategórii Najlepšia kamera v dokumentárnom filme

40th Poitiers Film Festival, Poitiers, France (1.-8.12.2017)
40. ročník filmového festivalu Poitiers, Francúzsko (1.-8.12.2017)

International Competition
Atlantída, 2003 – Michal Blaško /2017/ – Best Screenplay´s Prize / Cena za najlepší scenár, Student´s Jury Prize / Cena študentskej poroty


Ocenenia školských filmov rok 2016

Fest Anča, Žilina, SR (29. 6. – 03. 07. 2016)
Slovak Competition / Slovenská súťaž:

Mila Fog – Marta Prokopová – Anča Slovak Award Winner / Víťaz kategórie
Braček Jelenček – Zuzana Žiaková – Special Mention / Zvláštne uznanie

Pitching Forum Winner / Víťaz Pitching fóra: projekt Journey – Marek Jasaň

Student Film Festival Pod Nebesy, Lipník nad Bečvou, Czech Republic (24 – 25 June, 2016)
Pod Nebesy študentský filmový festival v Lipníku nad Bečvou, ČR (24 – 25 jún 2016)

Balada o Tereze a Šimonovi – Martin Hnát:
Jury Award Winner / Cena poroty:1.miesto
Audience Award 2nd Place Winner / Cena publika: 2.miesto
Balónové dievča – Martina Frajštáková – Audience Award winner / Víťaz: Cena publika
AION – Petra Heleninová – Audience Award 3rd Place Winner / Cena publika: 3.miesto

The CreActive International Open Film Festival (IOFF), New York, USA and Dhaka, Bangladesh (10.06. – 14.06., 2016)
„KreAktívny“ Otvorený medzinárodný filmový festival (IOFF), New York, USA a Dháka, Bangladéš (10. 06. – 14. 06. 2016)

Transylvánski dravci – Júlia Koleňáková – Jury Award- Category: Film on Disability Issues / Cena Poroty – Kategória: Film s Film s odkazom na handikep

1st High Country Film Festival, Boone, North Carolina USA (09. 04. – 11. 04. 2016)
1. Filmový festival na horách, Boone, Severná Karolína USA (09. 04. – 11. 04. 2016)

Prepáčte mi – Teodor Kuhn – Best Writing Award + Best Drama Award / Ceny: Najlepší scenár a Najlepšia dráma

21st Vilnius International Filmový Festival, Vilnius, Latvia (31. 3. – 14. 4. 2016)
21.Vilniuský medzinárodný filmový festival, Vilnius, Lotyšsko 31. 3. – 14. 4.2016

Short Competition / Súťaž krátkych filmov:
Strach – Michal Blaško – The Best Short / Nalepší krátky film

Cameflex-AFC Award , Paris, France, February 4th to February 10th, 2016
Cena Cameflex-AFC / Asociácie francúzskych kameramanov, Paríž, Francúzsko, 4. – 10. 2. 2016

Strach: réžia / director Michal Blaško, cinematographer / kameraman Adam MACH – the winner of Cameflex-AFC Award / víťaz Cameflex-AFC Award

4th Philip K. Dick Science Fiction Film Festival, New York, USA (14-17 January, 2016)
4.r. Filmový festival Science Fiction Philipa K. Dicka, New York, USA (14-17.1. 2016)

CHRONOS – Martin Kazimír – The Best Philip K. Dick Short / Najlepší krátky film – cena Philipa K.Dicka

2.edition of KinoFest Šaľa 2016, Šaľa , SR 24. September, 2016
2.ročník KinoFest Šaľa 2016, Šaľa , SR 24. septembra 2016

CHRONOS – M. Kazimír – Best fiction / Najlepší hraný film
Žena, ktorá chráni stromy – Dominik Jursa – Best Documentary / Najlepší dokumentárny film
Zelená Vlna – Martina Buchelová – Best original screenplay / Najlepší scenár

MIAF – Melbourne International Animation Festival 2016, Melbourne, Australia (19.- 26. 6. 2016)
MIAF – Medzinárodný filmový festival Melbourne, Austrália (19.-26.6.2016)

Kovbojsko – David Stumpf – Best Film of the pannel 6 / ocenenie poroty za Najlepší film bloku medzinárodných filmov č. 6

International Animated Films Festival KROK, Kyiv, Ukraine (20.-28.9.2016)
Medzinárodný festival animovaných filmov KROK, Kyjev, Ukrajina (20.-28.9.2016)

Kovbojsko – Dávid Štumpf – The Best Student Film / Najlepší študentský film

National awards IGRIC 2016, Bratislava, Slovakia (22.september 2016)
Národné filmové ocenenia IGRIC 2016, Bratislava, SK (22.september 2016)

Special Prize for Creativity for an Animated Film / Špeciálna cena za kreativitu v kategórii animovaný film
Braček Jelenček – Zuzana Žiaková
Kovbojsko – Dávid Štumpf

Special Prize for Creativity / Špeciálna cena za kreativitu
Balada o Tereze a Šimonovi – Martin Hnát
Strach – Michal Blaško

Award of Ján Fajnor for filmmakers younger than 35 / Cena Jána Fajnora pre filmárov do 35 rokov
Category Animated Films / Kategória animovaný film
Mila Fog – Marta Prokopová
Mňau – Marek Jasaň

20th Festival of Student Films ÁČKO,Bratislava, SR (19.- 22. 10. 2016)
20. ročník Festivalu študentských filmov Áčko, Bratislava, SR (19.- 22.10.2016)

Grand Prix – SAPA Award / Cena Slovenskej asociácie producentov v audiovízii (SAPA) / Slovak Audiovisual Producers Association SAPA: Manžel Ján s rodinou – réžia Pavol Čižmár

Literature Fund Awards / Ceny Literárneho fondu:
The Best Feature Film / Najlepší hraný film: Skúška – Gregor Valentovič The Best Documentary / Najlepší dokumenárny film: Váš vojak a brat – Veronika Kalužáková
The Best Animated Film / Najlepší animovaný film: Chilli – Martina Mikušová

LITA awards / Ceny LITA:
The Best Directing / Najlepšia réžia: O sestre – Barbora Sliepková
The Best Screenplay / Najlepší scenár: Jozef dnes doma nebude – Boris Šlapeta, Anna Rumanová

Coppermedia prize: The Best Sound / Najlepší zvuk: Škandinávia – Vahe Grigorjan

Filmaari prize: The Best Cinematography / Najlepšia kamera: Cesta – Michal Ďuriš
The Best Editor / Najlepší strih filmu: Triptych – Martin Piga

Wollongong Film Festival, Wollongong, Australia (27.-29. October 2016)
Wollongong Film Festival, Wollongong, Austrália (27.-29.10 2016)

Competition Best student film
Genpatsu – Lena Hashimoto – hlavná cena / Best Student Film

Looking China Project 2016, Beijing, China (27.11.2016)
Looking China Project 2016, Peking, Čína (27.11.2016)
Putovný projekt pozýva mladých dokumentaristov z celého sveta, ktorým čínski partneri poskytujú priestor na natočenie krátkych filmov.

Domovy detstva – Ivana Balážová
Nad oblohou – Daniel Dluhý – ocenenie „2016 Golden Lenses Award“

Ouchy Film Awards, Lausanne, Switzerland (10.12.2016)
Filmové ocenenia Ouchy, Lausanne, Švajčiarsko (10.12.2016)

Official documetary selection:
Genpatsu – Lena Hashimoto – special mention / špeciálne vyznamenanie

20th International Student Film Festival CinemaIubit, Bucharest, Romania (7.-11. December 2016)
20. ročník festivalu študentských filmov CinemaIubit, Bukurešť, Rumunsko (7.-11.12.2016)

Competitive category:
Balada o Tereze a Šimonovi – Martin Hnát – „Jury´s special award“ / Cena poroty

Semifinále na nomináciách študentských Oscarov:
„THE BALLAD OF SIMON AND TERESA, has advanced to the semifinals in the Foreign Narrative category of the 43rd annual Student Academy Awards. In a year in which we received a record 1,749 films, that’s an achievement. Your advancement puts your film in roughly the top 5% of all films submitted.“